عوامل کاهش میل جنسی | بخش دوم

عوامل کاهش میل جنسی | بخش دوم

 داروها بر میل جنسی اثر گزارند

داروها بر میل جنسی اثر گذارند

دارو

برخی داروها میل جنسی را کاهش می دهند. این داروها شامل گونه های زیر است:

  • داروهای ضد افسردگی
  • داروهای فشار خون
  • قرص های ضد بارداری
  • شیمی درمانی
  • داروهای ضد ایدز
  • فیناستراید

دراین باره تغییر داروها یا مقدار دوز آن ممکن موثر واقع شود. از پزشک خود درباره آنها بپرسید و هرگز به دلخواه خود مصرف داروها را قطع نکنید. اگر پس از مصرف داروی جدید میل جنسی شما از بین رفت حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

 

 

تصویر بد از بدن خود

اگر از ظاهر خود راضی باشید تمایل جنسی شما بیشتر می گردد. سعی کنید بدن خود را همان گونه که هست بپذیرید حتی اگر قرار است بدن خود را به حالت مناسب درآورید. اگر شریک زندگیتان اعتماد به نفس کمی دارد به او اطمینان دهید که هنوز هم جذاب است

اضافه وزن موجب بی میلی جنسی میگردد

اضافه وزن موجب بی میلی جنسی میگردد

چاقی

هنگامی که فرد دچار اضافه وزن و چاقی است میل او کاهش می یابد; در این صورت فرد از رابطه خود لذتی نمی برد و آن طور که باید از عهده رابطه بر نمی آید یا به دلیل کاهش اعتماد به نفس عقب نشینی می کند. اگر حسی را که درباره خود دارید بهبود دهید تفاوت زیادی را حس خواهید کرد و اگر لازم است در این باره به مشاور مراجعه کنید.

 

مشکل نعوظ

مردان مبتلا به ای دی(اختلال نعوذ) اغلب درباره چگونگی رابطه نگران هستند و این نگرانی میل آنان را کاهش می دهد مشکل ای دی را می توان درمان نمود و زوجین می توانند تلاش کنند تا این موضوع روی رابطه آنان تاثیر نگذارد.

اثرهورمون تستسترون بر روابط جنسی

اثرهورمون تستسترون بر روابط جنسی

سطح پایین هورمن «تی»

هورمن «تی«، تستسترون سوخت میل جنسی به حساب می آید. با افزایش سن سطح تستسترون در بدن مردان مقداری کاهش می یابد البته هنگام کاهش سطح تستسترون همه مردان میل جنسی خود را از دست نمی دهند اما برخی نیز میل خود را از دست می دهند. سایر عوامل از رابطه گرفته تا وزن همچنین روی میل جنسی مرد و سطح تستسترون او تاثیر می گذارد پس در این باره الگوی واحدی درباره همه مردان وجود ندارد.

افسردگی خود را درمان کنید

افسردگی خود را درمان کنید

افسردگی

افسردگی لذت در همه کارها را از بین می برد که این امر شامل میل جنسی نیز می گردد. این یکی از عللی است که فرد باید درباره آن از دیگران کمک گیرد. اگر درمان شما شامل مصرف داروست و اگر با مصرف دارو میزان میل جنسی شما کاهش می یابد پزشک خود را در جریان آن قرار دهید زیرا برخی داروهای افسردگی البته نه همه، میل جنسی را کاهش می دهد. با پزشک خود درباره این موضوع نیز صحبت نمایید.

یائسگی عامل مهم کاهش میل جنسی در بانوان است

یائسگی عامل مهم کاهش میل جنسی در بانوان است

یائسگی

در برخی زنان هنگامی که آنان وارد مرحله یائسگی می شوند میل جنسی کاهش می یابد. این امر تا حدودی به دلیل علایمی است مانند خشکی واژن و درد در هنگام آمیزش. اما این امر درمورد خانم های مختلف فرق دارد و با ایجاد رابطه،اعتماد به نفس و سلامت کلی حتی پس از یائسگی نیز می توان زندگی جنسی فوق العاده ای داشت


عدم حس نزدیکی

رابطه جنسی بدون حس نزدیکی میل جنسی را از بین می برد. صمیمیت چیزی بیش از رابطه جنسی است. اگر زندگی جنسی شما لذت بخش نیست سعی کنید زمان بیشتری را با یکدیگر صرف کنید فقط دو نفری. با هم صحبت کنید یکدیگر را در آغوش بکشید و صحبت صمیمانه ای با هم ردوبدل کنید. سعی کنید بدون رابطه جنسی عشق خود را ابراز نمایید. نزدیکی به یکدیگر میل جنسی شما را بهبود می دهد.

تحریریه پزشک آشنا

برگرفته از WebMD

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar