شوره سر و روش درمان

شوره سر و روش درمان

 موها و پوست سر شما درباره سلامتی تان حرفایی برای گفتن دارند…

با استفاده از راهنمای تصویری زیر شما قادر خواهید بود در مورد سلامتی بدن خود و موهایتان تصمیم بگیرید.

وجود شوره سر نشانه بیماری نمی باشد.

شوره سر یک بیماری مسری نیست. چگونه دچار شوره می شویم؟ پزشکان هنوز درباره علت  بروز آن مطمئن نیستند، اما یک نظریه وجود دارد که بیان می دارد شوره سر ممکن است به دلیل رشد گونه ای قارچ روی سر اتفاق بیفتد. سایر عوامل احتمالی در بروز شوره سر شامل پوست چرب، استرس ،چاقی، سرما ، هوای خشک یا داشتن بیماری اگزما یا psoriasis است. هرچند وجود شوره روی سر باعث خجالت و خارش سر است اما شوره سر یک عامل مضر به شمار نمی آید.

4545 

نکاتی درباب درمان شوره سر

برای کاهش تجمع سلول های مرده پوست مربوط با شوره سر هر روز از شامپو ضد شوره استفاده نمایید. مدت 5 دقیقه شامپو را روی سر خود بگذارید سپس موهای خود را خوب بشویید. باید از شامپوهای ضد شوره مختلفی استفاده نمایید تا دریابید کدام یک با موهای شما سازگار است. اگر شامپو ضدشوره ای خاص مناسب شما نبود شامپوی دیگری را امتحان کنید. اگر شوره سر شما درمان نشد به پزشک مراجعه نمایید.

 654654

شوره سر زرد رنگ

اگر شوره سر شما زرد رنگ و چرب است احتمالا شما به dermatitis seborreicمبتلا هستید. این بیماری یک بیماری التهابی پوستی است که مکان های دارای تجمع بالای غدد چربی مانند پوست سر و صورت رخ می دهد. هرچند dermatitis seborreic ناشی از هورمون ها و قارچ ها و حتی ناشی از بعضی مشکلات عصبی است اما درمان آن مانند درمان شوره سر معمولی است ، یعنی استفاده از شامپوهای ضد شوره. در موارد حاد ممکن است شما مجبور به استفاده از داروهای steroid یا داروهای ضد قارچ شوید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar