روش های مقابله با موش

روش های مقابله با موش

موش خانگی

موش خانگی

موشها همه جا یافت می شوند و همواره مهمانان ناخوانده به شمار می آیند. اگر غذا ، آب و جای گرم و مکانی مناسب زندگی برای موش ها فراهم باشد آنها هجوم می آورند.

1- فضاهای زیر خانه را تمیز نگاه دارید. اگر در منزل شما موش ها خانه کنند،کم کم عایق های  منزل شما پایین می آید(موش ها در داخل این عایق ها لانه سازی می کنند) و از لوله های بخاری آویزان می شوند. جوندگان عامل بیماری های خطرناکی هستند( مانند ویروس Hanta هرچند بسیار نادر است) بنابراین به هنگام تمیز نمودن این فضا ها از پوشش محافظتی تنفسی بسیار قوی استفاده نمایید.

 فضاهای زیر خانه را تمیز نگاه دارید.

فضاهای زیر خانه را تمیز نگاه دارید.

2- بیرون و داخل فضاهای زیر خانه را مورد بررسی قرار دهید. مبادا در آن منطقه سوراخ یا حفره ای به اندازه 3 سانتی متر یا بزرگتر موجود باشد. در قمست هایی از زیر ساختمان که به در نیاز دارد حتما از در استفاده نمایید نه از تکه ای چوب. شما می توانید فضاهای باز اندک را با پشم شیشه پر نمایید. فضای باز که کمی بزرگتر است را با تور فلزی سه سانتی متری می توان پوشاند. حتما بخش هایی از ساختمان را که لوله ها و سیم های برق و سیستم گرمایشی خانه وارد و خارج می شود مورد بررسی قرار دهید.

3-فضای بیرون از خانه را به دقت مورد بررسی قرار دهید. فضاهای خالی زیر ساختمان را پر نمایید. شما همچنین باید روی پشت بام بروید و سوراخ هایی را که مربوط به سیستم گرمایشی خانه و فضای بین دو پشت بام را پر کنید. از تورهای فلزی و توری هایی که برای زیر ساختمان استفاده نمودید در اینجا نیز استفاده کنید. این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که موش های درختی به راحتی روی خانه می پرند و وارد خانه می شوند .

4-اتاق زیر شیروانی را نیز مورد بررسی قرار دهید مبادا جوندگان در آن جا لانه کرده باشند. تله بگذارید و مکان های باز را پر کنید .

5-شاخه درختانی که نزدیک پشت بام منزل شماست را کوتاه کنید تا جوندگان نتوانند از آن طریق روی پشت بام بپرند.

6-حتی اگر منزل شما مورد هجوم موش بسیار نیست باز هم تله بگذارید. تله باعث می شود از شر موشها رهایی یابید. ابتدا چندین تله آماد نشده بگذارید. به این عمل پیش طعمه می گویند. در این صورت جوندگان فکر می کنند طعمه گذاشته شده بر روی چوب بی خطر است. در این باره کره بادام زمینی طعمه خوبی به حساب می آید. بعد از گزاردن تله های آماده نشده تله های اصلی را بگذارید و حتما تله ها را مورد بررسی قرار دهید.

در منزل از تله موش استفاده کنید.

در منزل از تله موش استفاده کنید.

7-اگر منزل شما مورد هجوم موش بسیاری است و موشها در داخل دیوار ها هستند. در این صورت همه سوراخ های خانه را نپوشانید تا موش ها راهی برای خروج داشته باشند و جسد آن ها در داخل ساختمان باقی نماند. بعد از اینکه همه موش ها منزل شما را ترک کردند همه سوراخ ها را بپوشانید.

8.-پارکینگ و اتاق خواب های پشتی را تمیز کنید. موش های صحرایی مکان های درهم بر هم و رها شده را دوست دارند. در باره درب پارکینگ، درب پارکینگ هیچ گاه کامل بسته نمی شود و همواره گوشه های در، باز باقی می ماند از طرفی شما دائم درب پارکینگ را باز و بسته می کنید.

برای پوشاندن درب پارکینگ از عایق هوا استفاده نمایید.تا فضای بین درب و قاب درب پارکینگ را بپوشانید این مواد از لاستیک انعطاف پذیری ساخته شده است اما این مواد نسبت به جویده شدن آسیب پذیرند. موش ها گوشه های پایین درب را می جوند تا به خانه جدید خود دست یابند. راه حل: در گوشه های پایین درب از فلز استفاده نمایید یعنی سپر محافظتی درب پارکینگ در برابر موش ها. این سپر شامل فلزی V شکل به قطر 15 سانتی متر است و مخصوص درب پارکینگ ساخته شده است. چنین محافظی از قسمتی از درب پارکینگ که به زمین نزیک است محافظت می نماید. در این صورت هم خانه و هم پارکینگ در برابر موش های مزاحم محافظت می شود.

برای پوشاندن درب پارکینگ از عایق هوا استفاده نمایید.

برای پوشاندن درب پارکینگ از عایق هوا استفاده نمایید

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)