راز زیبایی : با طبیعت بهاری شوید

راز زیبایی : با طبیعت بهاری شوید

شاید شنیده باشید که داشتن پوست و موی شاداب، نشانه‌ی زیبایی طبیعی هر فردی، به خصوص خانم‌هاست. برای همین مادربزرگ‌های ما در قدیم برای حفظ شادابی و سلامت پوست و موی‌شان از طبیعت کمک می‌گرفتند. حال که به عید نوروز نزدیک می‌شویم، این اسرار زیبایی را برای شما فاش می‌کنیم.

با روناس موهای مشکی پرکلاغی داشته باشید.

با روناس موهای مشکی پرکلاغی داشته باشید.

*مشکی پرکلاغی با روناس

اگر می‌خواهید موهای‌تان مشکی تیره یا پرکلاغی شود، از محلول گیاه دارویی روناس استفاده کنید. برای تهیه‌ی این محلول چهار قاشق غذاخوری روناس را در سه لیوان آب بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. این محلول را پس از سرد شدن روی موهای‌تان ماساژ دهید.

*دو قاشق غذاخوری پوست گردوی خرد شده را در پارچه‌ای ببندید و 24 ساعت در سه پیمانه آب جوش قرار دهید. پس از شامپو کردن، مو را با آب پوست گردو بشویید.

*چای سیاه نیز مو را تیره می کند. سه قاشق غذاخوری چای را سی دقیقه در سه پیمانه آب جوش دم کنید. پس از شستن موهای‌تان این مواد را ده دقیقه روی آن‌ها بگذارید و بعد بشویید.

*رنگ مسی

به میزان مساوی ریواس، گل بابونه و حنا را با هم مخلوط و سه لیوان آب به آن اضافه کنید و روی حرارت بگذارید. پس از جوشیدن این مخلوط، آن را صاف کنید و روی موهای‌تان ماساژ دهید. این ترکیب موهای‌تان را مسی رنگ می‌کند.

راز مریم گلی در زیبایی موهایتان!

راز مریم گلی در زیبایی موهایتان!

*موهای قهوه‌ای با  رزماری و مریم گلی

برای قهوه‌ای کردن موهای‌تان دو پیمانه مریم گلی، یک و نیم پیمانه رزماری و یک قاشق غذاخوری سرکه‌ی سیب را در قابلمه‌ای بریزید و تا لب، گل‌ها را با آب بپوشانید و پس از به جوش آمدن، حرارت را کم کنید و بگذارید به آرامی بجوشد. در صورت نیاز آب بیشتری به آن اضافه کنید. این آب باید شش ساعت روی حرارت کم بجوشد. پس از شش ساعت آن را از صافی رد، سرکه‌ی سیب به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. پس از شامپو کردن، موهای‌تان را با این ماده بشویید.

 

*موهای طلایی با عصاره گل بابونه

افرادی که علاقه‌مندند موهایی طلایی رنگ داشته باشند، می‌توانند از عصاره‌ی گل بابونه و گل ریواس کمک بگیرند. ترکیب این دو عصاره یکی از بهترین رنگ موهای طبیعی برای افرادی است که موهایی سفید دارند. پنج قاشق گل بابونه و پنج قاشق گل ریواس را درون سه لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آماده شود. بعد از بیست دقیقه که گل بابونه در آب جوشید، آن را صاف کنید و پس از خنک شدن روی موهای‌تان ماساژ دهید.

در منزل موهای خود را شرابی کنید.

در منزل موهای خود را شرابی کنید.

* موهای شرابی

شش قاشق‌ حنا، ۳۰۰ سی سی دم کرده‌ی بابونه، سرکه یا آب لیمو یک قاشق. دم کرده‌ی بابونه و سرکه را با حنا مخلوط کنید و پنجاه دقیقه روی سرتان بگذارید، سپس آبکشی کنید.

* یک عدد چغندر متوسط و شش قاشق حنا را در مقداری آب بجوشانید، سپس یک ساعت روی سرتان بگذارید و بعد بشویید.

*می‌توانید با حنا های‌لایت کم رنگ یا پررنگ قرمز و قهوه‌ای ایجاد کنید. دویست گرم پودر حنا و دو پیمانه آب لیمو را در ظرفی غیرفلزی مخلوط کنید و ۴تا۶ ساعت بگذارید تا غلیظ شود، سپس آن را به موهای‌تان بمالید و با پلاستیک ببندید و پس از ۲ تا ۳ساعت بشویید.

 *‌های‌لایت آبی با گیاه دارویی

اگر موهای‌تان سفید شده، می‌توانید برای رنگ کردن آن‌ها از عصاره‌ی گیاه آقطی استفاده کنید. گیاه آقطی را با نیم لیتر آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. پس از ده دقیقه عصاره‌ای از این گیاه به دست می‌آید که ماساژ آن روی موها موجب آبی‌شدن تارهای سفید می‌شود و جلوه‌ای خاص به آن‌ها می‌دهد.

موهای سفید خود را با تنباکو مشکی کنید.

موهای سفید خود را با تنباکو مشکی کنید.

* موهای سفید هم رنگ می‌شوند

بنابر توصیه‌ی درمان‌گران طب سنتی، برای پوشاندن موهای سفید دو قاشق غذاخوری تنباکو را با دو لیوان آب به‌مدت نیم ساعت بجوشانید، سپس موهای خود را با آن ماساژ دهید تا تارهای سفید شده به رنگ مشکی درآیند.

منبع

منبع:مجله هفت روز زندگی

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)