رازهای نگه داری مو

رازهای نگه داری مو


 

از سشوار با درجه بالا استفاده نکنید.

شاید تصور کنید برای درست کردن موهای شما سشوارهای قوی زمان کمتری از وقت گرانبهای شما را می گیرد اما گروهی محقق درباره مقایسه سشوارهای معمولی با سشوارهای قوی گزارش دادند : برای خشک کردن موها هر دو سشوار به یک اندازه زمان می برد. اما برخی از این سشوارها خیلی پر سروصدا هستند. این گروه همچنین متوجه شدند معمولا هرچه سشوار گران تر باشد سریع تر و بهتر موها را خشک می کند و برخی سشوارها نیز به اندازه قیمتشان کارایی ندارند.

 

 

 

شانه کردن زیا باعث ریزش مو می شود.

شانه کردن زیا باعث ریزش مو می شود.


برای جلوگیری از ریزش موها، موهای خود را کمتر شانه کنید.

به این افسانه که روزی چندین بار باید موهای خود را شانه نمایید توجه نکنید. شانه کردن بیش از اندازه، به موها آسیب می رساند. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که ریزش مو امری طبیعی است، بسیاری از افراد درطول روز حدود 50 تا 100 عدد از موهای خود را از دست می دهند چون رشد این موها متوقف شده و این موها وارد مرحله استراحت شده اند. برای جلوگیری از ریزش مو بیش از حد طبیعی آن، از برس که دندانه های آن گرد است استفاده نمایید و هنگامی که موهای شما خیس است هرگز موهای خود را برس نزنید بلکه از شانه استفاده کنید.

 

 

بستن محکم موها به  سلامت موها  آسیب می رساند.

بستن محکم موها به سلامت موها آسیب می رساند.


مراقب موهایی که تحت کشش قرار می دهید باشید.

دم اسبی کردن و بافتن موها کاملا سلیقه ای است ; اما اگر موها را محکم ببندید ممکن است موها بشکنند یا ممکن است به ریشه آنها آسیب برسد. گوجه ای بستن موها نیز ممکن است موجب ریزش موها شود. شب ها موهای خود را باز کنید! اما موهایی که به صورت دایمی بافته شده اند به این معناست که این بافت ها ماه ها روی سر باقی می ماند در این صورت موهایی که نزدیک پوست سر است را آزاد بگذارید. اگر از اکستنشن های قوی استفاده می نمایید پس از گذشت سه ماه به موهای خود استراحت دهید.

 

 

 

زیاد برای شامپوهای گران قیمت هزینه نکنید.

زیاد برای شامپوهای گران قیمت هزینه نکنید.


اجازه ندهید نام تجاری شرکت ها باعث شود هزینه زیادی متحمل شوید.

با صرف هزینه اضافی برای تهیه محصولی خاص واقعا چه چیز عاید شما می شود؟ گروهی محقق ، 1700 نفر از افرادی را که موهای خود را به صورت دم اسبی می بستند مورد بررسی قرار دادند براین اساس مشخص شد در این افراد شامپوهای گران قیمت هیچ مزیتی نسبت به شامپوهای ارزان قیمت ندارد. حال کدام محصول را باید خریداری نمود؟همواره شامپوهایی را انتخاب کنید که با نوع موهای شما سازگار است; شامپوهایی نظیر شامپو برای موهای چرب، موهای نازک، یا موهای رنگ شده.

 

 

 

در سن میانسالی از رنگهای ملایم استفاده کنید.

در سن میانسالی از رنگهای ملایم استفاده کنید.


برای پوشش موهای سفید خود از رنگ های ملایم استفاده نمایید.

هنگامی که پا به سن می گذاریم موهای ما نه تنها تغییر رنگ می دهد بلکه ضعیف تر شده و رشد آن آهسته می گردد. این بدان معناست که موهای آسیب دیده با کوتاهی مو از بین نمی رود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها، باید از مواد شیمیایی ضعیف بر روی موهای بالغ استفاده نمود.

 

 

 

وز شدن موها در زمستان

وز شدن موها در زمستان


در فصل زمستان نیز باید وزی موها را بر طرف نمود

رطوبت باعث وزی موها می شود. اما هنگامی که هوا خشک است الکتریسیته ساکن بیشتر می گردد. وزی موها در فصل زمستان و در آب و هوای شهرهای کویری کاهش می یابد. برای جلوگیری از بروز الکتریسیته ساکن در موها از نرم کننده استفاده نمایید. شامپوهایی با Ph مناسب نیز وزی موهای رنگ شده یا موهایی را که مواد شیمیایی بر روی آن استفاده شده است را کاهش می دهد.

 

 

 

موهای فر بیشتر در معرض شکنندگی هستند.

موهای فر بیشتر در معرض شکنندگی هستند.


موهای فر خود را برس نزنید.

موهای فر بیشتر در معرض شکنندگی است و اغلب خشک و ضعیف می شود. با استفاده از شانه با دندانه های بزرگ آهسته موهای خود را شانه کنید. این کار باعث می گردد موهای فر شما بهتر از زمانی که موهای خود را برس می کنید به نظر آید. استفاده از نرم کننده های حاوی پلیمر باعث نرمی موها شده و جمع کردن موهای فر را راحت تر می نماید. همواره به برچسب روی نرم کننده توجه کنید که حاوی پلی‌وینیل‌پیرولیدون باشد. بیش از حد از اتوی مو و سایر صاف کننده های مو استفاده نکنید که به موها آسیب وارد می شود.

 

 

 

تغییر رنگ شدید مو، خطر آسیب به موها را افزایش می دهد.

تغییر رنگ شدید مو، خطر آسیب به موها را افزایش می دهد.


هرگز به موهای خود تغییر رنگ شدید ندهید.

شاید شما سبزه هستید و مایلید موهای بلوند داشته باشید یا بلوند هستید و می خواهید موهای تیره داشته باشید اما توجه کنید که تغییر رنگ شدید مو، خطر آسیب به موها را افزایش می دهد. برخی متخصصان پوست توصیه می کنند موهای خود را نهایتا تا سه درجه تغییر رنگ دهید.

 

 

استفاده دایمی از سشوار برای موها مناسب نیست

استفاده دایمی از سشوار برای موها مناسب نیست


به شسوار خود استراحت دهید

استفاده دایمی از سشوار برای موها مناسب نیست; در واقع استفاده از سشوار ممکن است منجربه ریزش موها شود. هنگام استفاده از سشوار آن را روی قسمت سرد قرار دهید. توجه کنید موهای نازک تر در برابر گرما آسیب پذیرتر است اما حتی موهای ضخیم نیز احتیاج به مراقبت دارد. پیش استفاده از نرم کننده یا محصولی که با گرما به موها حالت می دهد، ابتدا به مراقبت از موهای خود توجه داشته باشید.

 

 

 

خورشید برای موها مضر است.

خورشید برای موها مضر است.


از موهای خود در برابر خورشید محافظت کنید

خورشید هم برای موهای شما مضر است و هم برای پوست. قرار گرفتن در معرض نور خوشید منجربه خشکی موها می گردد به خصوص اگر موها رنگ شده باشد. هنگامی که خورشید به شدت می تابد از اسپری سبک مو حاوی مواد محافظتی دربرابر اشعه های فرابنفش خورشید یا از کلاه استفاده نمایید. اگر به هنگام تابستان پایین موهای خود را به صورت مرتب کوتاه کنید موهای شما بهتر به نظر می رسد.

 

 

 

پیش از شنا استحمام کنید.

پیش از شنا استحمام کنید.


پیش از شنا استحمام کنید

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها در اثر کلر، پیش از ورود به استخر موهای خود را بشویید یا از کلاه شنا استفاده نمایید. اگر موهای شما به اندازه کافی خیس باشد در این صورت آب استخر که حاوی مواد شیمیایی است جذب موها نمی گردد. برای محافظت بیشتر از موها از محصولات حاوی پ هاش متعادل استفاده نمایید.

 

 

 

به موهایتان استراحت دهید.

به موهایتان استراحت دهید.


مدتی موهای خود را آرایش نکنید

گاهی برای اینکه موهایی با حالت خوب داشته باشید بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که موهای خود را باز بگذارید. عواملی مانند کشیدن موها، شانه کردن، برس زدن، خشک کردن موها، و استفاده از مواد شیمیایی به ریشه موها آسیب وارد می نماید. حتی حوله های زبر نیز ممکن است به موها آسیب بزند. موهای خود را با ملایمت با حوله خشک کنید. اگر موهای آسیب دیده ای دارید مدتی از آرایش موهای خود بپرهیزید. پس از اینکه موهای آسیب دیده بریزد موهای تازه رشد کرده و سالم خواهند ماند.

 

 

 

به تغییرات موها توجه کنید.

به تغییرات موها توجه کنید.


به تغییراتی که در موهای شما رخ می دهد توجه کنید

تغییرات ناگهانی در موها مانند شکنندگی موها یا ریزش موها بیش از حد نرمال آن در مواردی نادر ممکن است نشانی از بیماری باشد. برخی داروها نیز موجب ریزش موها می گردد. اگر تغییرات چشمگیری در موهای شما رخ داد حتما به متخصص پوست مراجعه نمایید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar