دیابت دارید ؟ به زندگی فعال خود ادامه دهید…بخش دوم

دیابت دارید ؟ به زندگی فعال خود ادامه دهید…بخش دوم

افراد مبتلا به دیابت با رعایت نکات بسیار ساده ای می توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند. با پزشک آشنا همراه باشید تا به شما بیاموزیم چگونه در کمتر از ده دقیقه دیابت خود را کنترل کنید.


انتخاب رژیم غذای مناسب

انتخاب رژیم غذای مناسب

۷- رژیم غذایی بهتری را انتخاب کنید.

جامعه دیابت آمریکا نام 10 غذای مناسب را ارایه داده است. این غذاها باعث افزایش میزان قند خون نمی شوند و حاوی مواد غذایی مهمی هستند. این لیست را به یخچال بچسبانید٬ تا زمانی که لیست خرید خود را می نویسید یا در یخچال دنبال خوراکی می گردید آن را می بینید.

 

آب کافی بنوشید

آب کافی بنوشید

۸-مقدار کافی آب بنوشید.

گلوکز بالا موجب از دست رفتن آب بدن و همچنین خشکی پوست می شود که خارش و ترک خوردگی پوست را نیز به دنبال دارد.در طول روز مقدار مناسبی آب و سایر مایعات بنوشید تا پوست بدن مرطوب و سالم بماند.

 

پلاک مخصوص دیابت

پلاک مخصوص دیابت


۹-پلاک اخطار دهنده خود را فراموش نکنید.

دستبند اخطار یا علامت اخطار پزشکی خود را نزدیک ساعت، حلقه یا کلید خود بگذارید. تا هیچ وقت موقع خروج از منزل فراموش نکنید.در هنگام بروز حمله که گیج شده اید و قادر به صحبت نیستید این علامت اخطار به دیگران میفهماند که شما مبتلا به دیابت هستید و به میزان زیادی در زمان صرفه جویی می شود.

 

ورزش منظم

ورزش منظم

۱۰- منظم ورزش کنید.

برای مدیریت دیابت حتما روزی 30 دقیقه ورزش کنید. البته قرار دادن برنامه ورزشی در زندگی پرمشغله امروزی دشوار است. پس حداقل ۱۰ دقیقه در روز به ورزشهای قدرتی اختصاص دهید و در طول روز هم فعال باشید و از هر فرصتی برای پیاده روی بهره ببرید.ترکیبی از ورزشهای قدرتی و پیاده روی هم برای قندخون و هم قلب مفید است.

 

کیف کمک های اولیه

کیف کمک های اولیه

11-کیف کمک های اولیه داشته باشید.

عوارض دیابت ممکن است یک جراحت کوچک را تبدیل به یک مشکل بزرگ کند. همیشه وسایل زیر را در کیف کمک های اولیه داشته باشید:

_ پروکسید هیدروژن برای تمیز کردن زخم ها.

_ کرم های آنتی بیوتیک سه قلو برای برای محل های بریدگی یا خراش .

_ گاز استریل برای بستن زخم

در صورتی که مشکل گردش خون یا بیماری عصبی داشتید حتما به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه کنید. و همیشه شماره تلفن های ضروری را دم دست بگذارید.

تحریریه پزشک آشنا برگرفته از WebMD

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar