درمان سرماخوردگی در منزل…بخش دوم

درمان سرماخوردگی در منزل…بخش دوم

 روش های درمانی زیادی برای آنفولانزا و سرماخوردگی وجود دارد. بعضی داروها در زمانی کوتاه سرماخوردگی را بهبود می بخشند . بسیاری از روش های درمان خانگی نیز به صورت موقتی علایم این بیماری را تسکین می دهد با پزشک آشنا همراه باشید تا متوجه شوید کدام روش درمان خانگی برای شما مناسب تر است:

درمان سرماخوردگی در منزل…بخش اول

قطره آب نمک ترشحات بینی را کاهش می دهد.

قطره آب نمک ترشحات بینی را کاهش می دهد.

۸-قطره آب نمک

استفاده از قطره یا اسپری آب نمک، ماده مخاطی جمع شده در داخل بینی را کم می کند و ترشحات زیادی را از بین می برد و گرفتگی را کاهش می دهد. مقدار200 گرم آب گرم را با یک چهارم قاشق غذاخوری نمک و یک چهارم قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید. یکی از سوراخ های بینی را نگاه دارید و مایع فوق را به سوراخ دیگر اسپری کنید یا بچکانید. 2 یا 3 بار این عمل را تکرار نمایید سپس به سراغ سوراخ بعدی بروید.

 

قوری نتی به خوبی بینی را شست و شومی دهد.

قوری نتی به خوبی بینی را شست و شو می دهد.

9-قوری

شما می توانید محلول آب نمک را در داخل قوری مورد استفاده قرار دهید. این قوری سرامیکی کوچک آب نمک را به داخل مجاری بینی می فرستد و بینی را شست و شوی می دهد . در نتیجه ترشحات بینی کمتر جمع می شود. تحقیقات بیان می دارد قوری نتی در بهبود علایم سینوسی مزمن بسیار مفید است.

شربت برونکلدین

شربت برونکلدین . خلط آور (تسکین سرفهای ناشی از آسم و برونشیت حاد و سرماخوردگی) تنگی نفس و سیاه سرفه.

 

10-پماد اسنانس نعناع

هنگامی که بینی خود را پاک می کنید پوست اطراف سوراخ های بینی تحریک و ملتهب می شود. یک راه ساده برای تسکین، استفاده از این دارو است.

 

 

غرغره کردن آب نمک در تسکین گلو درد موثر است.

غرغره کردن آب نمک در تسکین گلو درد موثر است.

11-غرغره کردن آب نمک

برای تسکین گلو درد غرغره کردن آب نمک بسیار تاثیر گذار است. برای مرطوب کردن گلوی خشک چهار بار در روز محلولی که از آب گرم و یک قاشق غذاخوری نمک تهیه شه است را غرغره کنید.

 

 

چسب  بینی باز کننده مجاری بینی.

چسب بینی ٬ باز کننده مجاری بینی.

12-چسب های بینی

روش دیگر تسکین گرفتگی بینی به هنگام شب، استفاده از چسب های بینی است. چسب هایی وجود دارد که روی پل بینی چسبانده می شود تا مجاری بینی باز شود. این چسب ها راه بینی را نمی بندد بلکه فضای بیشتری را جهت عبور هوا ایجاد می کند.

 

تب یک روش درمان طبیعی است.

تب یک روش درمان طبیعی است.

13-تب خود را پایین نیاورید!

تب یک روش درمان طبیعی است. افزایش دمای بدن، بدن را به محیطی نامناسب برای رشد میکروب ها تبدیل می نماید و با سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه می کند. اما اگر تب باعث ناراحتی شماست می توانید از روش های مختلفی برای کاهش آن استفاده کنید. به اندازه کافی آب بنوشید.و اگر تب شما بالای 40 درجه رسید حتما به پزشک مراجعه کنید.

تذکر مهم:اگر درجه تب نوزاد سه ماهه یا کوچکتر به ۳۷ درجه رسید حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

استراحت انرژی از دست رفته را به بدن باز میگرداند.

استراحت انرژی از دست رفته را به بدن باز میگرداند.

14-استراحت

در زندگی پر مشغله امروز بسیاری از ما وقت کافی نداریم تا یک یا دو روز در رختخواب بخوابیم. اما فراموش نکنید استراحت به بدن انرژی لازم جهت مبارزه با میکروب ها را می دهد.با گرم نگه داشتن خود به سلول های ایمنی یاری رسانید.

تحریریه پزشک آشنا برگرفته از WebMD

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar