جنسیت نوزاد خود را تعیین کنید.

جنسیت نوزاد خود را تعیین کنید.

داشتن فرزند سالم، آرزوی هر پدر و مادری است. از لحظه‌ی آگاهی از بارداری تا وقتی که جنین به طور کامل شکل می‌گیرد، یک خانم باید موارد خاصی را رعایت کند که هم برای سلامتی خودش و هم فرزندش بسیار اهمیت دارد. شاید این گفت‌و‌گو بتواند به شما کمک کند تا بارداری سالمی داشته باشید و از این دوران شیرین لذت ببرید.

1- رعایت چه نکته‌هایی برای خانم باردار ضروری است؟

– وقتی خانمی متوجه بارداری خود می‌شود، باید هر چه سریع‌تر به پزشک زنان یا ماما مراجعه کند. آزمایش‌های اولیه و سونوگرافی‌ها را زیر نظر پزشک به موقع انجام دهد. خودسرانه دارو مصرف نکند. اصول بهداشتی را رعایت کند. قرص اسید فولیک را مصرف کند، البته بهتر است از سه ماه پیش از بارداری مصرف این قرص را آغاز کند. از تماس با افراد بیمار بخصوص بیماری‌های ویروسی پرهیز کند و کارهای سنگین انجام ندهد.

متخصص زنان مناسب خود را در ابتدای دوران بارداری مشخص کنید.

متخصص زنان مناسب خود را در ابتدای دوران بارداری مشخص کنید.

2- خانم دکتر، مسمومیت بارداری چیست؟

– بالا رفتن فشار خون 90/130، وجود پروتیین در ادرار، اضافه وزن بیش از حد نرمال ( 9 تا 11 کیلوگرم) در دوران بارداری، تورم کامل بدن بخصوص اندام‌های تحتانی از نشانه های مسمومیت بارداری هستند.

3- چگونه می‌توان تهوع‌های بارداری را کنترل کرد؟

– خانم‌های باردار باید از خوردن مایعات زیاد بخصوص نوشیدنی‌های سرد خودداری کنند. صبح‌ها قبل از صبحانه یک بیسکوییت خشک و کم‌شیرین بخورند و ویتامین‌های گروه B بخصوص B6 مصرف کنند. آشپزی نکردن هم در کاهش تهوع این دوران بسیار موثر است.

 

4- آیا ویارهای زمان بارداری نشان‌دهنده‌ی جنسیت جنین است؟

– خیر. از نظر علمی ویار جنسیت جنین را نشان نمی‌دهد.

 

چگونه جنسیت نوزاد خود را تعیین کنیم؟

چگونه جنسیت نوزاد خود را تعیین کنیم؟

5- بسیاری از خانم‌ها دل‌شان می‌خواهد خودشان جنسیت فرزندشان را تعیین کنند. لطفاً در این‌باره کمی توضیح بدهید!

– خانم‌ها باید حداقل سه ماه پیش از بارداری رژیم‌های غذایی خاصی را رعایت کنند. تخمک‌گذاری را کنترل و زمان دقیق آن را مشخص کنند. با توصیه پزشک معالج زمان نزدیکی را رعایت کنند، هم‌چنین شست‌و‌شوی واژن با مایع مناسب نیم ساعت قبل از نزدیکی می‌تواند موثر باشد.

 

تغذیه در سه ماه قبل از بارداری در تعیین جنسیت نوزاد موثر است.

تغذیه در دو  ماه قبل از بارداری در تعیین جنسیت جنین  موثر است.

6 – تغذیه در تعیین جنسیت جنین نقش مهمی دارد؟

برخی از تحقیقات نشان می‌دهند که تغذیه نیز تا حدودی در تعیین جنسیت نقش دارد. به دلیل تنوع و تفاوت عادت های غذایی در کشورها و مناطق مختلف، رژیم غذایی استانداردی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد اما براساس تحقیقات تعادل یون‌های منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلسیم می‌تواند نقش داشته باشد. البته زمان شروع برنامه‌ی غذایی حداقل دو پریود قبل از تاریخ پیش‌بینی شده برای بارداری است، یعنی دو ماه قبل از بارداری.

7- آیا در ماه‌های نخست بارداری هم می‌توان با رژیم غذایی جنسیت جنین را تغییر داد؟

ـ خیر، این کار ممکن نیست و باید حتماً قبل از بارداری برای تعیین جنسیت اقدام کرد.

 منبع

خانم دکتر اعظم سلیمی،کارشناس مامایی

منبع :مجله هفت روز زندگی

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar