بیماری ارسال پیامک در هنگام خواب

بیماری ارسال پیامک در هنگام خواب

کشف بیماری جدید ،ارسال پیامک در خواب

کشف بیماری جدید ،ارسال پیامک در خواب

آیا برای ارسال پیامکی که به یاد ندارید آن را ارسال کرده اید یا نه ، از خواب بیدار می شوید؟

به این پدیده، ارسال پیامک به هنگام خواب می گویند و عملی شایع است.یک دانشجوی رشته پزشکی هر شب با دستکش بدون پنجه می خوابد. این دستکش او را در برابر تلفن همراه اش یاری می رساند. این دستکش باعث می شود او نتواند به صورت غیر ارادی پیامک ارسال کند.

Elizabeth Dowdell استاد رشته پرستاری در دانشگاه Villanova که این ماجرای بامزه دانش آموز با دستکش را تعریف کرد،می گوید:

این پدیده ای است که در میان نسل جوان اتفاق می افتد و نشانگر اینست که تلفن های همراه ماشین های قدرتمندی هستند. پس چرا آنها را خاموش نکنیم؟

در واقع بزرگسالان آن قدر مجذوب تلفن همراه خود می شوند که به هنگام خواب نیز به پیامک ها پاسخ می دهند. هنگامی که صدای بیب تلفن را می شنوند پاسخ می دهند چه با  کمات درست یا با کلمات اشتباه و و صبح روز بعد آن را به یاد نمی آورند تا هنگامی که تاریخچه پیامک های خود را بررسی کنند.

Dowdell برای اولین بار پدیده ارسال پیامک در خواب را از یکی از دانشجویان خود شنید هنگامی که او فعالیت های شبانه خود را توصیف می کرد، هنگامی که Dowdell به این موضوع بیشتر علاقه مند شد به بررسی 300 نفر از دانشجویان پرداخت و مشاهده نمود 25 تا 35 درصد آنها به هنگام چرت زدن،  پیامک ارسال می کردند و بیشتر از 50 درصد این دانشجویان تصدیق نمودند که تلفن همراه آنان یا تکنولوژی های دیگر  به گونه ای خواب آنان را مختل کرده است.

کارشناسان می گویند این نگران کننده است. ارسال پیامک به هنگام چرت زدن ( 90 دقیقه تا دو ساعت) قبل از مرحله خواب سبک ، یعنی قبل از مرحله خواب سنگین اتفاق می افتد. Josh Werbe متخصص عمل خروپف در مرکز خواب EOS در Long island نیویورک می گوید: خواب یک فرایند ترمیمی بسیار مهم است و اگر به اندازه کافی  نخوابیم و خواب عمیق نداشته باشیم ، روز بعد توانایی تشخیص ما به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد.

در واقع کارشناسان تخمین می زنند که ما هر شب  بین 7 تا8 ساعت به خواب نیاز داریم. هنگامی که به اندازه کافی نخوابیم  به احتمال زیاد با مشکل عدم موفقیت در دانشگاه یا محل کار روبه رو می شویم. کم خوابی همچنین ابتلا به چاقی ، فشار خون بالا ، افسردگی ، مشکلات رفتاری و اعتیاد را افزایش می دهد. تحقیقات بیان می دارند که مشکلات خواب در دوران بلوغ با افزایش سن از بین نمی رود و می تواند تا بزرگسالی سلامت فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

با این حال احتمالا جای تعجب نیست که ما حتی هنگام خواب نیز به تلفن همراه خود متصل باشیم. بسیاری از افراد در تمام روز مانند چسب به تلفن همراه خود می چسبند و هر روز واژه های جدیدی در این باره ساخته می شود مانند (وابستگی به تلفن همراه). تحقیقی که توسط Dowdell در اینترنت و طرح زندگی امریکایی انجام شد نشان داد نوجوانان هر روز حدود یک ساعت و نیم صرف پیامک می کنند و از هر سه نفر آنان ،  یک نفر بیش از 100 پیامک در روز ارسال می کند و حداقل 4 نفر از پنج نفر آنان  با تلفن همراه روشن یا تلفن نزدیکشان به خواب می رود که ظاهرا این امر باعث ارسال پیامک به هنگام خواب می شود.

موبایل و تکنولوژی خواب راحت را مختل می کنند.

موبایل و تکنولوژی خواب راحت را مختل می کنند.

بیشتر اوقات این پیامک ها پیامک هایی ساده اند. پیامک هایی که توسط پسران جوان ارسال می شود که اغلب در مورد غذاست مانند دارم از گرسنگی می میرم بریم پیتزا بگیریم.  یا بریم ورزش. اما زنی جوان که Dowdell او را مورد بررسی قرار داد موقع خواب تمایل داشت پیامک های عاشقانه ارسال کند. یکی از هم کلاسی های او به او پیام داده بود فردا کلاس آناتومی داریم و پاسخ او این بود: من عاشقشم ،من عاشقتم، تو نور زندگی من هستی. Dowdell همچنین بیان داشت نامزد  قبلی آن زن جوان به او پیامک زده بود و پاسخ ارسالی آن زن جوان به هنگام خواب این بود من تو را می پرستم خواهش می کنم برگرد. هنگامی آن زن پیامک خود را مشاهده نمود متعجب شد !

اکنون آن ارسال کننده پیامک های عاشقانه ، هنگام خواب گوشی آیفون خود را دور از دسترس خود می گذارد.کارشناسان می گویند این دقیقا همان رفتارانطباقی است که باید بروز می کرد. اگر شما نگران ارسال پیامک به هنگام خواب هستید در جهت ایجاد اتاق خواب بعنوان مکانی برای آرامش گامی بردارید. Werber می گوید اتاق خواب نباید اتاق کار باشد.

هنگامی که به رختخواب می روید گوشی خود را دور از دسترس بگذارید یا گوشی خود را خاموش کنید یا حداقل روی حالت بی صدا قرار دهید. برای خود محدودیت هایی تعیین کنید زمانی تعیین کنید که هر شب از وسایل الکترونیکی خود جدا شوید و بدانید که شما مجبور نیستید بلافاصله به پیامک ها پاسخ دهید و اشکالی ندارد که در دسترس نباشید.

Dowdell می گوید باید خاموش کردن گوشی را بیاموزید. تکنولوژی بسیار وسوسه کننده است. در آخر روز باید به خود اجازه دهید که خواب کاملی کنید. نیازی نیست که هفت روز هفته 24 ساعت در دسترس باشید.

و اگر تمام این راه ها با شکست مواجه شدند این روز ها دستکش های بدون پنجه در طرح ها زیبا آمده اند…

نوشته : Angela Haupt

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)