باقلا نسخه شفابخش

باقلا نسخه شفابخش

باقلی‌خورها بخوانند!

این گیاه را به فارسی باقلا یا باقلی، به عربی «فول» و به انگلیسی «fave» یا «sevilte» می‌نامند.

مشخصات گیاه

گیاهی علفی و یک ساله است. ساقه‌ی مربع شکل، ایستا وشیاردار که برگ‌های متناوب و مرکب با برگچه‌های تخم مرغی و گل‌های سفید دارد و گاهی لکه‌های سیاه و لکه های بنفش روی آن دیده می‌شود. میوه‌ی آن نیام دارد و دارای غلافی پوشیده از کرک به طول 12 تا 15 سانتی‌متر است که در هر غلاف تعدادی دانه قرار دارد. از اعضای هوایی آن اعم از گیاه گل، سرشاخه‌ی گل‌دار و میوه و تخم آن در طب سنتی استفاده می‌شود. باقلای تازه، سرد و باقلای خشک، سرد و خشک و گل آن گرم است.

باقلا؛نسخه شفابخش

باقلا؛نسخه شفابخش

ترکیبات شیمیایی

در گیاه باقلا 02/0 میلی‌گرم آرسنیک، در خاکستر آن 304/0 درصد اکسید دوپلمپ (pbo) و در میوه‌ی آن «ال.نیروزین»، «ال‌‌دی‌اکسی فنیل آلمانین»، «یسین و کوتویسین»، مواد آلبومی فییدی و هیدروکربنه وجود دارد. در ریشه‌ی ضخیم و تازه‌ی آن گلیسریک اسید یافت می‌شود.

 

نسخه‌های شفابخش

دفع سنگ کلیه

جوشانده‌ی 400 گرم گل باقلا در یک لیتر آب برای دفع سنگ کلیه و کیست‌های کلیوی موثر است و باید روزی سه لیوان مصرف شود.

ورم مثانه

جوشانده‌ی 200 گرم باقلا و میوه‌ی آن در سه لیتر آب جوش برای درمان ورم مثانه موثر است و باید روزی سه لیوان مصرف شود.

آبسه و جوش‌های سفت

200 گرم باقلا را پوست، آسیاب و با آرد جو خمیر کنید و روی جوش‌ها و آبسه‌های چرکی بگذارید و این کار را تا چهارده شب پشت سر هم تکرار کنید تا عفونت خارج شود.

 

باقلا را در برنامه غذایی خود جا دهید.

باقلا را در برنامه غذایی خود جا دهید.

زخم روده‌ها و کولیت

تا چهارده روز پشت سر هم، صد گرم باقلای تازه را بجوشانید، با سرکه و نمک بپزید و با پوست بخورید. با این کار اسهال‌های عصبی حاصل زخم روده‌ها درمان می‌شود.

ورم‌های زیر چشم

100 گرم آرد و دانه‌ی باقلا را با 100 گرم شنبلیله و 100 گرم عسل مخلوط کنید و روی ورم‌های بناگوش و زیر چشم بگذارید و چندین روز تکرار کنید تا ورم‌های گرم را از بین ببرد.

توقف رشد مو در بدن

محل را با صابون ختمی بشویید و موها را بزنید و باقلای تازه‌ی کوبیده شده را به صورت ضماد در آن محل بمانید؛ با این کار در آن عضو مو رویش پیدا نمی‌کند؛ این کار را چند بار تکرار کنید تا نتیجه‌ی خوبی بگیرید.

درمان رماتیسم

جوشانده‌ی گل باقلا به مقدار 30 تا 60 گرم در یک لیتر آب، نوشیدنی مدری است که اگر در فواصل غذا یک فنجان مصرف شود برای رماتیسم، نقرس و درد مفاصل بسیار مفید است.

ورم انگشتان

جوشانده‌ی برگ‌های باقلا برای رفع ورم سر، انگشت‌های دست که به اصطلاح به آن «گوشه کرده» می‌گویند بسیار مفید است و در این مورد باید یک مشت گل باقلا را در یک لیتر آب به مدت نیم ساعت جوشانید و انگشت مریض را در آب جوشیده‌ی آن که گرم و داغ است، فرو برد و مدتی نگه داشت.

برای رفع التهاب و درد نوک انگشتان و ناخن باید یک مشت برگ باقلا را با نیم لیتر آب بجوشانید و بگذارید کمی سرد شود و انگشتان خود را به مدت دو ساعت در آن قرار دهید تا برطرف شود.

 

باقلا ؛پف زیر چشم را برطرف می کند.

باقلا ؛پف زیر چشم را برطرف می کند.

 

خواص درمانی

1. جوشانده‌ی باقلا آب اضافی را از بدن خارج می‌کند.

2. اگر باقلا را با آب بپزید و با پوست بخورید، اسهال مزمن را درمان می‌کند.

3. برای رفع گرفتگی صدا، آرد باقلا را با روغن بادام و قند مخلوط کنید و بخورید.

4. برای رفع کوفتگی و ورم سینه، آرد باقلا را با آرد جو مخلوط کنید و با سرکه و نعناع بپزید و ضمادی را که به دست می‌آید روی ورم و کوفتگی قرار دهید.

5. برای درمان تکرار ادرار از جوشانده‌ی ریشه‌ی باقلا استفاده کنید.

 

مضرات باقلا

باقلا در بعضی از اشخاص تولید نفخ و سنگینی معده می‌کند؛ برای جلوگیری از این عوارض باید ابتدا باقلا را پوست‌ بکنید و بجوشانید و آب آن را دور بریزید، سپس به آن مقداری آب اضافه کنید و بعد از پختن با روغن بادام و ادویه گرم‌مانند دارچین و فلفل بخورید.

مصرف باقلای تازه ممکن است موجب مسمومیت و حساسیت شدید شود، بنابراین باید در خوردن باقلای تازه و خام احتیاط کنید. معمولا اشخاصی که به باقلای تازه حساسیت دارند، فاقد یک آنزیم مخصوص هستند.

 منبع

منبع؛مجله هفت روز زندگی

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)